Janell
8. septembra 2022

Oslávte Medzinárodný deň ženského orgazmu!

Medzinárodný deň ženského orgazmu

Vedeli ste, že 8. august je Medzinárodným dňom ženského orgazmu? Tento sviatok vznikol v Brazílii a dostal sa k nám z Južnej Ameriky. Tento deň je oslavou ženského orgazmu a zároveň tiež upozorňuje na to, že nie každá žena ho dokáže zažiť… Niekedy je to aj tým, že sa naň ženy príliš sústredia a partneri nepoznajú všetky cesty, ktorými sa dá dosiahnuť.

Medzinárodný deň ženského orgazmu má svoje korene v brazílskom meste Esperantina, kde ho vymyslel istý pán Arimateia Dantase. Ten údajne svoju manželku často zanedbával a aby jej to vynahradil, stanovil tento deň na každoročné pripomínanie toho, aký je ženský orgazmus dôležitý, a to aj pre vzťah medzi partnermi a manželmi.

U vyčerpanej ženy možno len ťažko očakávať výbuch vášne

Kvalita intímneho spolužitia môže ísť ruka v ruke so spokojným partnerským vzťahom – jedno ovplyvňuje druhé. „Sex patrí medzi základné kvality života, tak ako spánok alebo jedlo. Keď túto kvalitu vo vzťahu nemám, môžem sa cítiť ochudobnený,“ vysvetľuje sexuologička MUDr. Petra Vrzáčková, Ph.D., FECSM. Nespokojnosť vo vzťahu sa následne môže premietnuť do neschopnosti dosiahnuť orgazmus. Keď žena žije v nefunkčnom partnerstve, alebo sa cíti vyčerpane, pretože nesie na svojich pleciach príliš veľkú záťaž v rámci rodinných a pracovných povinností, je málo pravdepodobné, že v nej večer vybuchne vulkán vášne.

Viac než tretina žien má problém s dosiahnutím orgazmu

Ženský orgazmus nie je automatický. Podľa výsledkov štúdie publikovanej v USA (Journal of the American Medical Association) má problémy s dosiahnutím vrcholu 37 % žien. A dokonca 8–9 % nikdy nezažilo vyvrcholenie. Pokiaľ medzi takéto ženy patríte, hlavne neprepadajte panike! „Niektoré ženy, keď zistia, že v tom nie sú samé, ukľudní ich to,“ pripúšťa MUDr. Vrzáčková a dodáva, že orgazmus nemusí byť cieľom sexu, je to akoby čerešnička na torte, ktorá tam buď je, alebo nie. Torta však vie chutnať aj bez tej zdanlivej čerešničky! „Nemalo by to byť jediné, za čím sa ženieme a tlačíme na výkon: Hurá, máme sex, tak musíme mať orgazmus. A najlepšie, samozrejme, v rovnakom čase!“ Ako dodáva sexuologička, takéto naháňanie za orgazmom a „tlačenie na pílu“ je v konečnom výsledku kontraproduktívne.

Aj horolezci si vyberajú rôzne cesty na vrchol a majú rozličný výstroj

Niekedy sa ženám stáva, že nedosiahnu vyvrcholenie preto, lebo s partnerom nevedia, kadiaľ sa za ním vydať. Poznajú len jednu alebo dve cesty, ktoré, ak nevyjdú, hodia flintu do žita. Pritom rovnako ako horolezci, ktorí pri ceste na vrchol volia medzi rôznymi typmi trás a vybavením, tak aj pár môže navzájom objavovať nové erotogénne zóny  a aktivity, oddávať sa fantáziám, skúšať rôzne erotické hračky a prírodné prostriedky, ktoré napomáhajú k zvlhčeniu a prekrveniu panvy. Jedným z takých prostriedkov je napríklad prírodný oleogél Janell. „Pohlavný orgán sa vďaka nemu krásne prekrví a uvoľní, čo ocenia predovšetkým ženy, ktoré majú ťažkosti so suchosťou v intímnych partiách alebo s bolesťou počas styku. Keď je panva zrelaxovaná, krv, ktorá je dôležitá pre lubrikáciu, sa do nej dostane oveľa ľahšie,“ vysvetľuje sexuologička Petra Vrzáčková  a približuje princíp, na ktorom prípravok funguje a prispieva k zvýšeniu vzrušenia a k zintenzívneniu orgazmu.

Kľúčiar, ktorý odomkýna brány k rozkoši

Je dôležité mať na pamäti, že žena nemusí dosiahnuť orgazmus len pri pohlavnom styku. A podľa spôsobu a miesta stimulácie sa môže líšiť i samotné prežívanie orgazmu. Najčastejšie sa ženy dostávajú na vrchol dráždením klitorisu, malého výstupku, ktorý sa nachádza v mieste, kde sa spájajú malé stydké pysky. Jeho názov pochádza z gréckeho výrazu „kleitoris“, teda „kľúčiar“, alebo „ten, kto stráži vchod“. A často je práve tým pomyselným kľúčom k „odomknutiu“ orgazmu. Existujú však aj ženy, ktoré preferujú skôr dráždenie vnútri pošvy, hlboko v nej v oblasti krčka maternice, konečníka, či prsných bradaviek – a to zďaleka nie je zoznam všetkých zón vyvolávajúcich orgazmy. Mapa je rozsiahla a každá žena to má inak, nezostáva teda nič iné, ako ju dôsledne preštudovať metódou „pokus-omyl“…

V pondelok iný orgazmus než v stredu

To, či žena dosiahne vrchol rozkoše alebo nie, a ako bude tento pocit prežívať, sa líši  a nezáleží len na spôsobe, akými praktikami je k orgazmu privedená, tu záleží aj na celkovom rozpoložení, či atmosfére, t. j. aký mala deň, ako je spokojná a uvoľnená, koľko času majú partneri na intímne radovánky, či sú pod tlakom alebo nie… Navyše každá žena môže vyvrcholenie prežívať inak a niekedy dokonca môže žena zažívať orgazmus každý raz odlišným spôsobom. „Raz je orgazmus ako výbuch s rýchlym poklesom, inokedy je zase postupne vzrastajúci, dlhý, celotelový… Napr. orgazmus v pondelok sa nemusí podobať tomu v stredu, neprebieha to vždy rovnako. Existujú ženy, ktoré majú takmer vždy opakovaný orgazmus, ale potom sú také, ktoré ho majú kľudne raz za mesiac,“ uvádza sexuologička Vrzáčková. Niektoré dámy môžu dosiahnuť orgazmus dokonca i v spánku… A opäť, iný orgazmus môžu mať ženy pri masturbácii a iný so svojím partnerom. A preto, ako inak osláviť Medzinárodný deň ženského orgazmu než vyskúšaním si, ako ho vyvolať. Spravte si teda pekný večer a pusťte sa do toho – a je úplne jedno, či ste vo zväzku alebo single!

Ako používať prípravok Janell®?
Aplikujte presnú dávku* do farebne vyznačenej oblasti intímnych partií (oblasť od klitorisu až pod pošvový vchod)** niekoľko minút pred stykom.

*Balenie 15 ml obsahuje 45 dávok
do 60 kg - 4 dávky z dávkovača
do 80 kg - 5 dávok z dávkovača
nad 100 kg - 6 dávok z dávkovača
*Balenie 3 vrecká × 1,5 ml
do 80 kg - celý obsah jedného vrecka
nad 80 kg - celý obsah dvoch vreciek

Upozornenie: Nepoužívajte súčasne s lubrikačným gélom.
Použitie lubrikačného gélu znižuje vstrebávanie účinných látok prípravku Janell®.
Aplikácia Janell
**Oblasť aplikácie Janell®

© 2022 ALORIS VITAL, s.r.o. Všetky práva vyhradené.

MADE IN ITALY

Prípravok Janell® bol vyvinutý inovatívnou farmaceutickou firmou AGORA Pharma z Talianska.
DISTRIBÚTOR PRE SR: Aloris Vital, s.r.o., Kykula 662, 913 04 Chocholná-Velcice, Slovenská republika
LICENCOVANÉ: Velit Biopharma S.r.l., Piazza Cavour 3, 20121 Milano, Italy

Zásady používania súborov cookie